Connect with us

Ev Tipi Batarya

FranklinWH’ye evlerde enerji özgürlüğünü hızlandırmak için 25 milyon dolarlık hibe

Published

on

Yeni nesil konut enerji yönetimi ve depolama çözümlerine odaklanan ve Home Power sisteminin üreticisi olan FranklinWH Energy Storage Inc. (FranklinWH), evlerde enerji özgürlüğünü hızlandırmak için 25 milyon dolarlık finansman sağlandığını duyurdu.

Finansman, ABD’nin enerji dönüşümünün ortasında olduğu bir dönemde sağlandı. ABD elektrik şebekesinin %70’inden fazlası 25 yıldan daha eski ve kesintilere karşı savunmasız. ABD Enerji Bakanlığı, ülkenin üçte ikisinin sadece 2023 yazında elektrik kesintisi riski altında olduğunu açıkladı. Günümüzün değişen ve karmaşık enerji ortamı, çift yönlü enerji akışını ve çeşitli yenilenebilir enerji kaynaklarını desteklemelidir. Bu gelişmeler ve Enflasyon Azaltma Yasası aracılığıyla yapılan altyapı yatırımları gibi diğer faktörler, ‘pil çağının’ önünü açıyor. FranklinWH’nin büyümesini desteklemek, Amerika Birleşik Devletleri ve Porto Riko’daki her ev için tüm ev enerji özgürlüğü sağlamada yenilikçi bir lider olarak konumunu sağlamlaştırmak için sağlanan finansman, Particle Future tarafından yönetiliyor.

Fon, FranklinWH’nin çeşitli enerji kaynaklarını ev tipi batarya teknolojisiyle bütünleştirerek kusursuz bir yaşam deneyimi yaratma misyonunu destekliyor. FranklinWH, enerji bağımsızlığının coğrafi veya sosyo-ekonomik durumdan bağımsız olarak herkesin ulaşabileceği bir dünya öngörüyor. Finansman, şirketin yenilenebilir enerjinin daha geniş çapta benimsenmesinde sınırlayıcı bir faktör olan enerji depolama ve yönetimi sorununu çözmeye odaklanmasına olanak tanıyor. FranklinWH, yatırılan fonları Ar-Ge yeteneklerini genişletmek, tedarik zincirini optimize etmek ve şirket operasyonlarını ve satış ağını büyütmek için tahsis etmeyi planlıyor.

Konuyla ilgili konuşan FranklinWH Kurucu Ortağı Gary Lam, “Yenilenebilir enerjinin en iyi günleri önümüzde. Batarya depolama sistemleri enerji pazarında genişleyecek şekilde konumlandırılmıştır çünkü bunlar savunmasız, modası geçmiş ve pahalı enerji şebekesine güçlü alternatiflerdir. Particle Future’dan sağlanan bu fon, FranklinWH’nin ev tipi batarya teknolojisini geliştirmesine ve yenilenebilir enerji seçeneklerini daha erişilebilir hale getirmesine yardımcı olacak” diyor.

2019 yılında kurulan FranklinWH, başlangıçta Sequoia Capital tarafından finanse edildi ve ev sahiplerine enerji bağımsızlığı getirmeyi taahhüt etti. Ekibi enerji sistemleri konusunda oldukça deneyimlidir ve AC-bağlantılı depolamaya sahip bir tüm ev enerji yönetim sistemi olan Franklin Home Power (FHP) çözümünü tasarlamıştır. FranklinWH, Amerika pazarında geçirdiği bir yıldan biraz daha uzun bir sürenin ardından, FranklinWH Sertifikalı Kurulumcu programı aracılığıyla 1.000’den fazla kurulum şirketini bünyesine katmıştır. FranklinWH, birden fazla finans kurumunda AVL listesinde yer almaktadır ve birinci kademe lityum demir fosfat (LFP) hücre erişimi, ev sahiplerine, kurulumculara ve distribütörlere en yüksek değerli pil ürünlerini sunmasına olanak tanır.

FHP, FranklinWH’nin ev sahiplerine sunduğu, evlere esneklik ve enerji bağımsızlığı sağlayan önemli bir üründür. FHP’nin güçlü, entegre ev enerji yönetim sistemi, piyasadaki en yüksek LFP AC kapasitesini sunan aPower batarya ve maksimum ev konforu yaratan akıllı bir güç kontrol sistemi olan aGate’ten oluşur. Çözüm, hızlı ve kolay kurulum için önceden monte edilmiştir.

FranklinWH Ticari Direktörü Vincent Ambrose, “Güneş panelleri geçtiğimiz birkaç yıl içinde güneşte günlerini geçirdi, ancak ev sahipleri bir evin enerji kaynağını dengelemek için güneş enerjisini diğer enerji verimli teknolojilerle eşleştirmekle ilgilenmeye başladılar. Franklin Home Power sistemimiz, mevcut altyapı ve geleneksel jeneratörler ve yenilenebilir enerji teknolojileri de dahil olmak üzere enerji kaynaklarının bir karışımı ile sorunsuz bir şekilde entegre olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, yenilenebilir enerjiyi benimseyen hanelerde kesintiyi en aza indiren sorunsuz, pragmatik bir geçiş sağlar” açıklamasında bulunuyor.

Kaynak: https://www.franklinwh.com/news/franklinwh-series-b-funding

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trentler